EXPANDER LOGO RGB mini@2x

Zmiany w programie
„Kredyt bez wkładu własnego”

„Dla nowych i używanych mieszkań będą obowiązywały oddzielne limity. Te pierwsze mają wzrosnąć o 7,6%. Niestety na razie nie wiadomo jeszcze od kiedy taka zmiana wejdzie w życie, ale z zapowiedzi wynika, że będzie to jeszcze w tym roku.”

~ Jarosław Sadowski, Główny Analityk Expander Advisors

Co pozostaje bez zmian

  • W ramach programu Mieszkanie Bez Wkładu Własnego kwota kredytu będzie mogła pokryć całą cenę zakupu mieszkania, a również zakupu lub budowy domu.
  • Jeśli w trakcie spłaty takiego preferencyjnego kredytu urodzi się drugie lub kolejne dziecko w rodzinie, to uczestnicy programu otrzymają dofinansowanie.
  • Nikt z członków gospodarstwa domowego w momencie składania wniosku nie może posiadać mieszkania lub domu. Nie dotyczy to rodzin z minimum 2 dzieci.

Wkład własny to nie wszystko

Czy wiesz, że…
różnica w zdolności kredytowej
między bankami może wynosić
nawet 120 tys. zł?***

***Wyliczenie ma charakter szacunkowy i oparte jest o różnicę prognozowanej maksymalnej wysokości dostępnej kwoty kredytu spośród ofert dostępnych za pośrednictwem Expander Advisors Sp. z o.o. zgodnie z następującymi założeniami: 4-osobowa rodzina o łącznych dochodach 10.000 złotych netto miesięcznie, wkład własny 20%. Wyliczenie sporządzone na dzień: 26.05.2022 r. Ostateczne warunki cenowe, jak również ostateczna decyzja kredytowa, uzależnione są od oceny zdolności kredytowej klienta dokonywanej przez bank.

Bądź w kontakcie z ekspertem

Dynamiczna sytuacja sprawia, że ciężko śledzić na bieżąco zmiany w ofertach banków. Zaufaj naszemu ekspertowi, który Cię w tym wyręczy i porówna z Tobą oferty z różnych banków.

Wiemy o tym
z własnego doświadczenia

Codziennie bezpłatnie porównujemy dla naszych klientów oferty kredytów hipotecznych z 12 banków.

Co 4-ty kredyt hipoteczny w Polsce jest brany z pomocą naszych ekspertek i ekspertów finansowych.**

**Wyliczenia na podstawie danych ZFPF i raportu AMRON-SARFiN za okres II Q 2022 r

Jak to możliwe,
że nic nie płacisz?

Nasi Eksperci Finansowi nie pobierają żadnych prowizji od klienta. Za pomoc eksperta zapłaci bank, w którym weźmiesz kredyt. Nie powiększy to jednak kosztu kredytu. Korzystając z pośrednictwa Expandera masz w jednym miejscu dostęp do dokładnie takiej samej oferty jak odwiedzając każdy z banków osobno, a dodatkowo korzystasz z dedykowanych benefitów. 

❯ Bankowi to się opłaca, ponieważ ekspert wykonuje zadania, które w innym przypadku spadłyby na pracownika banku. Gdyby nie było Ekspertów Finansowych, to banki musiałyby zatrudnić znacznie więcej osób, zapewnić im miejsce i narzędzia do pracy itd. To wszystko kosztuje. 

Umów się na wstępną rozmowę,
gdzie zbadamy Twoją zdolność kredytową
i porównamy oferty w wielu bankach.

Co dalej? Krok po kroku

1. Rozmowa z konsultantem – Zadzwoni do Ciebie nasz konsultant, aby umówić na spotkanie z Ekspertem Finansowym. Pamiętaj! Jeśli nie wyrazisz na to oddzielnej zgody, nie będziemy dzwonić do Ciebie w przyszłości z żadnymi ofertami i promocjami. Nie musisz się martwić o swój spokój.

2. Spotkanie z Ekspertem Finansowym – Z Ekspertem Finansowym możesz spotkać się online lub stacjonarnie. Ustalicie plan działania, ekspert pomoże zdefiniować potrzeby i ocenić możliwości. To ważne niezależnie czy kredyt jest dla Ciebie bliską czy daleką perspektywą.

3. Analiza i porównanie – Ekspert porówna dla Ciebie oferty kredytów z 12 banków. Zapozna Cię ze wszystkimi aspektami – to czas na Twoje pytania oraz naszą pomoc w skompletowaniu niezbędnych dokumentów.

4. Wybór najkorzystniejszej oferty – Ekspert pomoże wybrać ci banki, do których wyślemy wnioski kredytowe. Ty wybierzesz ofertę, która spełni Twoje oczekiwania.

5. Podpisanie umowy – To już zaledwie jeden krok przed spełnieniem marzeń o własnej nieruchomości.

Nasze usługi są bezpłatne i bezpieczne
To banki płacą naszą prowizję. Dla Ciebie cena kredytu jest taka sama jak w banku, a dodatkowo korzystasz z wielu przywilejów.

Mamy dla Ciebie specjalne benefity.
Dla naszych Klientów mamy specjalne zniżki. Z nami oszczędzisz nie tylko czas, ale i pieniądze. Zapytaj eksperta o aktualne promocje.

ikona_medalu

Jesteśmy nr 1
U nas porównasz oferty i wybierzesz najkorzystniejszą, ponieważ od 21 lat współpracujemy z największymi bankami. Za naszym pośrednictwem udzielany jest już co 4. kredyt w Polsce**. To kilka tysięcy kredytów miesięcznie.

Czy można poprawić swoją zdolność kredytową?

Decydująca rolę w przyznaniu kredytu hipotecznego ma zdolność kredytowa wnioskodawcy. Na szczęście można ją poprawić. Podstawowymi działaniami, jakie można podjąć jest: zrezygnowanie z kart kredytowych i ograniczenie limitu na ROR, terminowe spłacanie innych zobowiązań i pożyczek finansowych oraz dobra historia w BIK. Bank przychylniej patrzy także na niektóre aspekty samego wniosku: dłuższy okres kredytowania oraz równe raty poprawiają zdolność kredytową. Inną opcją jest wzięcie kredytu razem z członkiem rodziny, który ma stałe dochody. Rodzina może także pozwolić na to, by należąca do nich nieruchomość stanowiła dodatkowe zabezpieczenie kredytu.

Jakie oprocentowanie kredytu wybrać?

W Polsce stałe oprocentowanie dostępne jest na okres kredytowania nie dłuższy niż 7 lat i to zaledwie w kilku bankach.. W przypadku oprocentowania zmiennego, ulega ono częstym wahaniom pod wpływem rynkowych stóp procentowych. Wybór oprocentowania stałego powoduje, że w przypadku wzrostów stóp procentowych (WIBOR-u), nie musimy się obawiać wyższej raty, jednak nie skorzystamy też z jej obniżenia. Kredytobiorcy rzadko wybierają tą formę oprocentowania, jednak może być ona odpowiednia dla kogoś, kto chce mieć swoje wydatki pod pełną kontrolą.

Jakie dokumenty są wymagane przez banki do wniosku kredytowego?

Do wniosku kredytowego należy zazwyczaj załączyć następujące dokumenty: dowód osobisty, drugi dokument potwierdzający tożsamość (paszport, prawo jazdy), oraz dokumenty finansowe: zaświadczenie o dochodach z miejsca zatrudnienia (w przypadku umowy o pracę), dokumenty finansowe oraz rejestrowe dotyczące prowadzonej działalności gospodarczej. Dodatkowo zaświadczenie o niezaleganiu z opłatami podatkowymi oraz składkami w ZUS (w przypadku prowadzenia działalności gospodarczej) lub umowy wraz z rachunkami (w przypadku umowy-zlecenia i umowy o dzieło), wyciągi z konta. W przypadku nieruchomości niezbędna jest umowa przedwstępna oraz dokumenty, potwierdzające prawa zbywcy do dokonania transakcji (wypis z księgi wieczystej, akt notarialny) oraz wycenę bankową nieruchomości (często taka wycena jest zlecana przez bank po złożeniu wniosku). W przypadku remontu, do wniosku należy dołączyć kosztorys, a budowy – kosztorys budowy, projekt i pozwolenie na budowę. Szczegółowa lista dokumentów różni się w zależności od sytuacji zawodowej i prywatnej kredytobiorcy, dlatego dla każdego naszego klienta tworzymy szczegółowy plan. Zdobycie wszystkich zaświadczeń często bywa jednym z bardziej czasochłonnych etapów starania się o kredyt hipoteczny.

Jakie warunki należy spełnić, by otrzymać kredyt hipoteczny?

Każdy bank ma nieco inne kryteria wydawania decyzji kredytowej, dlatego w różnych instytucjach możemy otrzymać różne odpowiedzi. Najważniejszymi kryteriami jest: źródło oraz wysokość dochodu, wiek kredytobiorcy, jego historia kredytowa, zdolność kredytowa oraz możliwość zabezpieczenia się na kredytowanej nieruchomości.

*Wyliczenia oparte są o różnicę całkowitej kwoty do zapłaty przez konsumenta pomiędzy najdroższa a najtańszą oferta dostępną za pośrednictwem Expander przy użyciu następujących założeń: kwota kredytu – mieszkanie o wartości 400 000 zł, 20% wkładu własnego, kredyt na 25 lat. Obliczenia według stanu na dzień 23.03.2022 r.

**Wyliczenia na podstawie danych ZFPF i raportu AMRON-SARFiN za okres II Q 2022 r

***Wyliczenie ma charakter szacunkowy i oparte jest o różnicę prognozowanej maksymalnej wysokości dostępnej kwoty kredytu spośród ofert dostępnych za pośrednictwem Expander Advisors Sp. z o.o. zgodnie z następującymi założeniami: 4-osobowa rodzina o łącznych dochodach 10.000 złotych netto miesięcznie, wkład własny 20%. Wyliczenie sporządzone na dzień: 26.05.2022 r. Ostateczne warunki cenowe, jak również ostateczna decyzja kredytowa, uzależnione są od oceny zdolności kredytowej klienta dokonywanej przez bank.

Expander Advisors Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (00-189) przy ul. Inflanckiej 4B, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem: 0000287188, o kapitale zakładowym: 43.992.400,00 zł, NIP: 521-345-12-55, REGON: 141062210 („Expander”).

Expander jest powiązanym pośrednikiem kredytu hipotecznego i nie świadczy usługi doradczej w rozumieniu ustawy z dnia 23 marca 2017 r. o kredycie hipotecznym oraz o nadzorze nad pośrednikami kredytu hipotecznego i agentami. Wynagrodzenie Expander pokrywane jest bezpośrednio przez kredytodawcę.

Expander Advisors Sp. z o.o. z siedziba w Warszawie, współpracuje za wynagrodzeniem w zakresie oferowania kredytu hipotecznego z następującymi kredytodawcami: Alior Bank S.A. z siedziba w Warszawie, Bank Ochrony Środowiska S.A. z siedziba w Warszawie, Bank Polska Kasa Opieki S.A. z siedziba w Warszawie, Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. z siedziba w Warszawie, Bank Pocztowy S.A. z siedziba w Bydgoszczy (współpraca zawieszona), SBR Bank z siedziba w Szepietowie, Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski S.A. z siedziba w Warszawie, Bank BNP Paribas S.A. z siedziba w Warszawie, Santander Bank Polska S.A. z siedziba w Warszawie, ING Bank Śląski S.A. z siedziba w Katowicach, mBank S.A. z siedziba w Warszawie, Bank Millennium S.A. z siedziba w Warszawie, Bank Handlowy S.A. z siedziba w Warszawie oraz jest umocowany do wykonywania usług pośrednictwa finansowego (kredytowego) w zakresie wynikającym z zawartych ze wskazanymi kredytodawcami umów agencyjnych. Szczegóły oferty, jak również aktualna lista kredytodawców współpracujących z Expander, dostępne są u Ekspertów i w Oddziałach Expander. Materiał nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.