Kredyt na VAT w ofercie MultiBanku

MultiBank poszerza ofertę kredytową dla firm. Nowy produkt przeznaczony jest dla przedsiębiorców, którzy korzystają z kredytów na cele inwestycyjne. Umożliwia pokrycie podatku od wartości kredytowanego przedsięwzięcia.

Kredyt VAT został wprowadzony do oferty MultiBanku 10 grudnia 2007 roku. Produkt jest uzupełnieniem finansowania inwestycji w jej części podatkowej. Stosowany jest w powiązaniu z kredytem inwestycyjnym, MultiKredytem Europejskim, Planem Finansowania Biznesu oraz MultiKredytem Biznes. Przedsiębiorcy, którzy uzyskają pozytywną decyzję kredytową, mogą skorzystać z dodatkowych środków finansowych bez kolejnych formalności i potrzeby przedstawiania innego zabezpieczenia.

Z obserwacji MultiBanku wynika, że przedsiębiorcy często mają problemy z przeprowadzeniem inwestycji nawet pomimo jasno określonego celu inwestycyjnego i pozytywnej decyzji kredytowej. W ubiegłym roku w rozwój działalności zainwestowało 40% przedsiębiorstw. Jedynie 20% z nich skorzystało w tym celu z kapitału zewnętrznego. Napotykając na problemy z płynnością finansową firmy wolą polegać na zgromadzonych środkach własnych ograniczając jednocześnie zakres planowanych inwestycji i rentowność posiadanego kapitału.

Informacje dodatkowe:

  • Kredyt VAT może być udzielany na wartość zbiorczą podatku VAT naliczanego od wartości inwestycji. MultiBank nie wymaga dodatkowych zabezpieczeń.
  • Okres kredytowania: maks. 12 miesięcy
  • Minimalna kwota kredytu: 10 tys. Zł
  • Prowizja za rozpatrzenie wniosku: brak
  • Okres kredytowania stanowi okres wypłaty kredytu podstawowego powiększony o 12 miesięcy.