Kredyt bez wkładu własnego

Rodzinny Kredyt Mieszkaniowy

Kto może skorzystać z programu „Mieszkanie bez wkładu własnego”, czyli Rodzinnego Kredytu Mieszkaniowego i ile może wynieść dopłata?


Jakie mieszkanie można kupić z pomocą programu i jak złożyć wniosek? Sprawdź.

kredyt bez wkładu własnego - rodzina

Kredyt bez wkładu własnego

Rodzinny Kredyt Mieszkaniowy

Kto może skorzystać z programu „Mieszkanie bez wkładu własnego”, czyli Rodzinnego Kredytu Mieszkaniowego i ile może wynieść dopłata?
Jakie mieszkanie można kupić z pomocą programu i jak złożyć wniosek? Sprawdź.

Kredyt
bez wkładu własnego

Pamiętaj! Już dziś możesz całkowicie za darmo*
skonsultować się z Ekspertem Finansowym.

Ocenimy Twoje szanse na skorzystanie z kredytu hipotecznego w ramach programu Rodzinny kredyt mieszkaniowy oraz dobrze Cię na niego przygotujemy.

Nie ryzykuj! Powierz swoją przyszłość profesjonalistom.

Kredyt
bez wkładu własnego

Pamiętaj! Już dziś możesz całkowicie za darmo*
skonsultować się z Ekspertem Finansowym.

Ocenimy Twoje szanse na skorzystanie z kredytu hipotecznego w ramach programu Rodzinny kredyt mieszkaniowy oraz dobrze Cię na niego przygotujemy.

Nie ryzykuj! Powierz swoją przyszłość profesjonalistom.

Wypełnij formularz. Oddzwonimy!

Rodzinny Kredyt Mieszkaniowy – jedyny kredyt bez wkładu własnego

Rodzinny Kredyt Mieszkaniowy, znany również jako Mieszkanie bez wkładu własnego jest szczególnym typem kredytu hipotecznego. Obecnie tylko za jego pomocą można uzyskać kredyt bez wkładu własnego, czyli dokładnie taką kwotę jaką potrzebujemy, aby w pełni pokryć cenę kupowanego mieszkania, domu lub kwotę, która w pełni sfinansuje budowę domu. Można również sfinansować zakup działki budowlanej oraz wykończenie nieruchomości.

Dopłaty do kredytu – zasady

Dodatkową zaletą programu Rodzinny Kredyt Mieszkaniowy są dopłaty. Dopłata jest wypłacana jeśli po uzyskaniu kredytu uczestnikowi programu urodzi się drugie lub kolejne dziecko.

Wysokość dopłat:

  • 20 000 zł – w przypadku drugiego dziecka
  • 60 000 zł – w przypadku trzeciego lub kolejnych dzieci.

Jeśli więc po uzyskaniu kredytu uczestnikowi urodzi się drugie, trzecie i czwarte dziecko, to suma dopłat wyniesie 140 000 zł. Jedynym ograniczeniem sumy dopłat jest zadłużenie pozostałe do spłaty. Dopłata nie jest bowiem wypłacana bezpośrednio uczestnikowi programu, ale trafia na konto jego kredytu i pomniejsza jego zadłużenie.

Jeśli więc w momencie urodzenia się czwartego dziecka dług wciąż będzie wyższy niż 60 000 zł, to wszystko przebiega standardowo. Jeśli natomiast do spłaty pozostało np. 50 000 zł, to dopłata na to ostatnie dziecko wyniesie 50 000 zł.

Mieszkanie bez wkładu własnego  – wymagania

Z programu Mieszkanie bez wkładu własnego mogą skorzystać tylko osoby, które obecnie nie posiadają mieszkania, domu ani spółdzielczego prawa do lokalu. Takie osoby mogły w przeszłości posiadać nieruchomość. Jeśli jednak w ostatnich 5 latach przekazały taką nieruchomość w darowiźnie członkowi swojej rodziny zaliczanego do I lub II grupy podatkowej, to kredyt nie zostanie im przyznany.

Z kredytu mogą również skorzystać rodziny, które obecnie mają już mieszkanie lub dom. Nie może to być jednak więcej niż jedna nieruchomość. Muszą posiadać co najmniej dwoje dzieci. Dodatkowo powierzchnia tej nieruchomości nie może być większa niż poniży limit:

  • 50 m2, gdy wychowują 2 dzieci,
  • 75 m2, gdy wychowują 3 dzieci,
  • 90 m2, gdy wychowują 4 dzieci.

Jeśli dzieci jest 5 lub więcej, to kredyt można uzyskać bez względu na powierzchnię posiadanej nieruchomości.

Cena kupowanej nieruchomości nie może przekroczyć limitu

Kredyt w ramach programu Rodzinny Kredyt Mieszkaniowy można uzyskać tylko jeśli cena kupowanego mieszkania lub domu nie przekracza określonego limitu. Limity nieco wyższe dla lokali nowych niż tych z rynku wtórnego. Poza tym są różne dla różnych regionów Polski. Wysokość limitu można znaleźć na stronie internetowej BGK pod poniższym adresem.

https://www.bgk.pl/osoby-prywatne/mieszkalnictwo/rodzinny-kredyt-mieszkaniowy/#c26573

Wkład własny nie może być zbyt wysoki

Kolejnym warunkiem programu jest to, że wkład własny nie może być wyższy niż 200 000 zł. Jednocześnie nie może też być wyższy niż 20% (dla oprocentowania zmiennego) lub 30% (dla oprocentowania stałego) sumy wydatków, na które został udzielony kredyt.

Dla przykładu jeśli na budowę domu i jego wykończenie ktoś potrzebuje 700 000 zł, to jeśli wybierze oprocentowanie zmienne, to jego wkład własny nie może przekroczyć 140 000 zł (20% * 700 000). Jeśli z kolei wybierze oprocentowanie stałe, to wkład własny nie może być wyższy niż 200 000 zł. Co prawda 30% z 700 000 zł, to 210 000 zł, ale górny pułap to 200 000 zł.

Jak złożyć wniosek o Mieszkanie bez wkładu własnego?

W złożeniu wniosku mogą pomóc eksperci Expandera. Procedura wygląda bardzo podobnie do zwykłego kredytu hipotecznego. Różnica polega jedynie na tym, że nie wszystkie banki udzielają takich preferencyjnych kredytów. Oprócz standardowych dokumentów np. potwierdzających wysokość uzyskiwanych dochodów, wymagane jest m. in. oświadczenie potwierdzające, że wnioskodawca spełnia warunki programu. Dzięki pomocy ekspertów Expandera cały proces będzie prostszy i bardziej zrozumiały.

Pamiętaj! Już dziś możesz całkowicie za darmo* skonsultować się z Ekspertem Finansowym i wraz z nim indywidualnie ocenić swoje szanse na skorzystanie z kredytu hipotecznego w ramach programu Mieszkanie bez wkładu własnego.

Umów się na rozmowę
Administratorem danych osobowych jest Expander Advisors Sp. z o.o., który przetwarza dane osobowe w celach i na zasadach określonych w Polityce prywatności. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Przyjmuję do wiadomości, że przysługuje mi prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem dotychczasowego przetwarzania. Więcej informacji o ochronie danych osobowych w Polityce prywatności

* Nasze prowizje pokrywają banki