Połącz zobowiązania w jeden kredyt

Spłacanie kilku kredytów jest nie tylko niewygodne, ale również bardzo często nieopłacalne finansowo. Wiele banków oferuje kredyty konsolidacyjne, jednakże wybór tego najlepszego może być kłopotliwy. W Expanderze, dbając o Twoje finanse, opracowaliśmy kalkulator, który porówna i skonsoliduje Twoje zobowiązania. Nasz kalkulator konsolidacyjny to narzędzie, które jest w pełni darmowe i nie wymaga instalacji. Wystarczy, że wprowadzisz wysokość swoich comiesięcznych zobowiązań, a nasz kalkulator na podstawie danych, zaprezentuje różnicę pomiędzy obecną ratą, a nową po skonsolidowaniu zobowiązań.

Kredyt konsolidacyjny kalkulator – sprawdź, ile pieniędzy możesz zaoszczędzić, sięgając po konsolidację


Kredyt konsolidacyjny to sprytne rozwiązanie, które pomoże Ci znacząco zmniejszyć wysokość miesięcznych zobowiązań, odciążyć domowych budżet i wreszcie odetchnąć z ulgą. W artykule wyjaśnimy, czym jest w praktyce i kto może po niego sięgnąć. Podpowiemy także, jak przy pomocy kalkulatora kredytu konsolidacyjnego wyliczyć kwotę, jaką możesz zaoszczędzić.

Na skutek kilkukrotnych podwyżek stóp procentowych raty kredytów bankowych z oprocentowaniem zmiennym znacząco wzrosły. Z wyliczeń Expandera wynika, że w niektórych przypadkach rata kredytu hipotecznego wzrośnie niemal 2-krotnie w porównaniu z wrześniem 2021 r.! Dla wielu Polaków dodatkowe koszty już są istotnym, a za kilka miesięcy będą jeszcze większym obciążeniem domowego budżetu (w zależności od konstrukcji kredytu wartość wskaźnika WIBOR zmienia się co 3 lub 6 miesięcy, przez co podwyżki rat odbywają się z kilkumiesięcznym opóźnieniem w stosunku do momentu podniesienia wartości stóp procentowych).

W stosunkowo najlepszym położeniu pozostają osoby spłacające pojedyncze kredyty na niewielkie kwoty. W ich przypadku podwyżki rat będą niewielkie. Dla tych, którzy mają aktywnych kilka produktów kredytowych, a ich suma wynosi kilkaset tysięcy czy nawet kilka milionów złotych, podwyżki stóp procesowych mogą okazać się potężnym ciosem zaburzającym finansową płynność i poczucie bezpieczeństwa.

Kredyt konsolidacyjny – skuteczny sposób na odciążenie budżetu

Jeśli Ty także boleśnie odczuwasz podwyżki stóp procentowych, rozważ sięgnięcie po kredyt konsolidacyjny. Gdy podejmiesz taką decyzję, bank spłaci Twoje aktualne kredyty i pożyczki, zastępując kilka miesięcznych rat jedną, niższą – ratą kredytu konsolidacyjnego. Obniżenie kwoty miesięcznej raty odbywa się z reguły kosztem wydłużenia okresu spłaty. A to może (lecz wcale nie musi) oznaczać nieco podwyższone koszty.

Kiedy znajdziesz się pod ścianą i z trudem spłacasz raty kredytów i pożyczek w terminie, nie rezygnuj z konsolidacji. Nawet jeśli w długofalowej perspektywie zapłacisz nieco więcej, znacząco poprawisz swoją sytuację finansową – dziś, za miesiąc, rok i kilka lat. Dzięki konsolidacji zminimalizujesz ryzyko opóźnień w spłacie i towarzyszących im konsekwencji (pogorszenie historii kredytowej w BIK-u, wpis na listę dłużników BIG czy procedura windykacyjna mająca na celu wyegzekwowanie długu). Pozbędziesz się stresu wynikającego z napiętego do granic budżetu, odzyskasz kontrolę nad swoimi finansami i wreszcie odetchniesz z ulgą.

Sprawdź, ile możesz pożyczyć

Zastanawiasz się, czy konsolidacja realnie poprawi Twoją sytuację finansową? Sprawdź to! Prostym w obsłudze narzędziem, które pomoże Ci to zrobić, jest kalkulator kredytowy konsolidacyjny od Expandera. Jak działa?

Zobacz także: Kalkulator kredytu raty malejące lub stałe

Konsolidacja kredytu kalkulator – jak działa?

Kalkulator kredytu konsolidacyjnego (kalkulator konsolidacyjny, kalkulator konsolidacji kredytu) Expandera to przejrzyste, darmowe narzędzie. Skorzystasz z niego online, bez konieczności instalowania na swoim komputerze dodatkowego oprogramowania. Aby dowiedzieć się, ile w praktyce zaoszczędzisz, wejdź na stronę https://www.expander.pl/kalkulatory/kredytowe/kredyt-konsolidacyjny/, a następnie wskaż:

  • typ zobowiązania, które aktualnie spłacasz wraz z wysokością miesięcznej raty i kwotą obecnego zadłużenia pozostałą do spłaty. Jeśli spłacasz więcej niż jeden kredyt, wykonaj te czynności dla wszystkich zobowiązań, naciskając przycisk Dodaj zobowiązanie;
  • limity kredytowe i te na kartach kredytowych, obecne zadłużenie i oprocentowanie. Wpisz także, jak długo zamierzasz spłacać zobowiązanie (w miesiącach);
  • czy kredyt konsolidacyjny będzie zabezpieczony nieruchomością oraz w jakim czasie chcesz spłacić połączone zobowiązania (w miesiącach).

Jakie informacje uzyskasz, korzystając z kalkulatora kredytu konsolidacyjnego?

Po uzupełnieniu wszystkich wymaganych pól kalkulator konsolidacji kredytów przestawi Ci wyniki wyliczeń, wskazując:

  • łączną kwotę obecnych rat;
  • wysokość raty kredytu konsolidacyjnego;
  • różnicę pomiędzy obiema kwotami, która stanowi Twoją oszczędność.

Poświęcając zaledwie kilka minut na skorzystanie z tego prostego w obsłudze kalkulatora pożyczki konsolidacyjnej, dowiesz się, ile w praktyce zaoszczędzisz, sięgając po kredyt konsolidacyjny. Proste? Zdecydowanie tak!

Tani kredyt konsolidacyjny – tylko z pomocą eksperta

Kalkulacja wykonana przez kalkulator kredytów konsolidacyjnych jest symulacją opartą o informacje przekazane przez użytkownika i ma charakter poglądowy. Choć dane przedstawione przez narzędzie są wiarygodne i realne, ocenę zdolności kredytowej może wykonać wyłącznie bank na podstawie informacji zawartych we wniosku kredytowym i dodatkowych dokumentach.

Jeśli po skorzystaniu z kalkulatora rat kredytu konsolidacyjnego stwierdzisz, że wynik kalkulacji jest dla Ciebie zadowalający, postaw na kolejny krok na drodze do poprawy swojej sytuacji finansowej – umów spotkanie z ekspertem Expandera. Specjalista wesprze Twoje działania na wszystkich etapach procesu kredytowego, w tym w wyselekcjonowaniu banków, które zaoferują Ci najlepsze warunki kredytu konsolidacyjnego, skompletowaniu dokumentów, aż do podpisania umowy kredytowej. Z usługi eksperta nie zapłacisz ani złotówki.

Zobacz także: Ile kosztuje kredyt hipoteczny? Kalkulator

Spłacasz kilka różnych zobowiązań? Sprawdź ile może zyskać na połączeniu (konsolidacji) kredytów. Dzięki temu możesz spłacać jedną niższą ratę.