Większość ankietowanych przez GPW spodziewa się spadku WIG20
Wyniki cotygodniowej ankiety prowadzonej przez GPW pokazują, że wśród uczestników ostatniego badania nikt nie oczekuje wzrostu, natomiast 60 proc. oczekuje spadku wartości indeksu WIG 20 na koniec przyszłego tygodnia. Wartość wskaźnika Wigometr na koniec bieżącego tygodnia wynosi – 60 pkt., co oznacza spadek wskaźnika o 60 pkt. w stosunku do ubiegłego tygodnia.
Badania koniunktury prowadzone są na podstawie zestawu pytań, kierowanych co tydzień do uczestników ankiety. Wskazują oni swoje przewidywania, co do zmiany wartości indeksu WIG 20 na koniec następnego tygodnia, wybierając jedną z trzech możliwości: wzrost, bez zmian, spadek.
Wskaźnik może przyjmować wartości od minus 100 do plus 100 pkt. Badania nastrojów prowadzone są wśród wybranej grupy osób zawodowo związanych z rynkiem kapitałowym, dyrektorów inwestycyjnych, doradców inwestycyjnych, fund managerów, maklerów i analityków giełdowych.
PAP, PB.pl