Nadal bez porozumienia z UniCredito, mniejsze podatki nie pomogą w walce z bezrobociem – Z dzienników
Gazeta Wyborcza:
Kolejna tura negocjacji rządu z UniCredito zakończyła się bez porozumienia. Wczoraj rząd zaatakował Komisję Europejską, zarzucając jej „podważanie zaufania do państwa”.
Czy za pieniądze wojewódzkich funduszy ochrony środowiska politycy PiS kupią Bank Ochrony Środowiska?
Ministerstwo Finansów przygotowało propozycję reformy podatków na najbliższe lata. Nie obyło się przy tym bez błędów, ale mimo to już można sprawdzić, ile zapłacimy fiskusowi, jeśli plan rządu się powiedzie.
Miliony złotych giną w szarej strefie tworzonej przez warsztaty blacharsko-lakiernicze. Naprawiają auta poza ewidencją, kupują części z rozbitych samochodów albo od złodziei. Na procederze zyskują firmy ubezpieczeniowe. Traci państwo.
Na wtorkowym posiedzeniu rada nadzorcza Banku Gospodarstwa Krajowego może dokonać zmian w zarządzie – dowiedzieliśmy się nieoficjalnie. BGK to jeden z najważniejszym polskich banków, bo obsługuje państwowe programy wykorzystujące pieniądze z UE.
Rzeczpospolita:
Ubiegły rok był rekordowy pod względem dywidend wypłaconych inwestorom zagranicznym. Otrzymali oni łącznie od naszych firm prawie 14 mld zł, niemal o 4,5 mld zł więcej niż przed rokiem.
Nie ma co liczyć, że po wprowadzeniu zmian podatkowych zaproponowanych przez minister finansów Zytę Gilowską przybędzie w Polsce miejsc pracy. Obniżka składki rentowej przyniesie korzyści wyłącznie pracownikom.
Kredyt Bank chce walczyć o klientów detalicznych i o najmniejsze firmy. Zamierza otworzyć 50 nowych placówek i zaoferować nowe produkty.
Od połowy sierpnia urzędy będą musiały przyjmować podania i wnioski obywateli przez Internet. Będą jednak kłopoty z opłacaniem tych dokumentów.
Klienci funduszy emerytalnych mogą spać spokojnie. Od początku roku kolejny raz wzrosła wartość jednostek rozrachunkowych.
Gazeta Prawna:
Pracodawcy nie zyskają na propozycjach resortu finansów. Obniżenie tzw. klina podatkowego zachętą do legalnej pracy. Właściciele firm chcieliby radykalnej redukcji kosztów pracy.
Polski rząd nie zmienia zdania w sprawie fuzji Pekao i Banku BPH i odrzuca oskarżenia o łamanie unijnych regulacji dotyczących konkurencji i koncentracji przedsiębiorstw. Wczoraj wysłał w tej sprawie odpowiedź do Komisji Europejskiej.
W Polsce działa już 46 parków przemysłowych i technologicznych. Gminy kuszą inwestorów ulgami podatkowymi, a same zyskują miejsca pracy. Parki są coraz poważniejszym konkurentem dla specjalnych stref ekonomicznych.