Fundusze Pioneer Pekao tracą aktywa
Pioneer Pekao Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. pragnie poinformować, że na koniec maja br. wartość aktywów zgromadzonych w 16 funduszach inwestycyjnych Pioneer wyniosła 11 175 327 tys. zł. Oznacza to spadek wartości aktywów o 2,5 proc. w porównaniu do stanu na koniec kwietnia 2004 r.
Największy wpływ na spadek aktywów miały dwa fundusze dolarowe: Pioneer Obligacji Dolarowych Plus FIO i Pioneer Obligacji Dolarowych oraz Pioneer Obligacji FIO. W przypadku funduszy dolarowych spadek aktywów wywołany jest wzmocnieniem złotówki względem dolara.
– Dla polskiego rynku największym problemem pozostaje polityka. Dane ekonomiczne są bardzo dobre, wejście do UE zdecydowanie zwiększa wiarygodność Polski w oczach inwestorów zagranicznych. Niestety niestabilność polityczna przekłada się na dużą nerwowość rynków finansowych i zwiększa premię jaką inwestorzy chcą uzyskać kupując polskie obligacje. Uważamy, że polska waluta i polskie obligacje są niedowartościowane i tylko kwestią czasu jest odwrócenie negatywnych trendów na tych rynkach – powiedział Zbigniew Jagiełło, prezes Pioneer Pekao TFI.