Z połączenia WBC i Open Finance powstanie nowy bank

12 grudnia zakończona została transakcja zakupu Wschodniego Banku Cukrownictwa. Na konta byłych właścicieli (12 banków) wpłaconych zostało w sumie 210 mln złotych. Getin Holding przejął 99 % akcji i 28 oddziałów Wschodniego Banku Cukrownictwa.

Nowa instytucja, która powstanie z połączenia WBC i Open Finance, realizować będzie odmienną strategię od Getin Banku zarówno w kontekście produktów jak i docelowej grupy klientów. Instytucja ta kontynuować będzie model biznesu stworzony przez Open Finance. Kontynuacja ta będzie – w szczególności – dotyczyła dalszego rozwijania współpracy z innymi bankami po stronie dystrybucji produktów kredytowych. W planach jest również rozwijanie własnych produktów bankowych, kierowanych do wybranych nisz rynkowych, rozwój działalności doradczej i oferty inwestycyjnej.

Docelowo w ofercie „nowego WBC-u” znajdą się: doradztwo finansowe, doradztwo w obszarze nieruchomości, fundusze inwestycyjne i asset management, finansowanie hipoteczne (selektywne), rachunki inwestycyjne, depozyty strukturyzowane, karty kredytowe (w miarę rozwoju działalności). Będzie to oferta adresowana do klientów o wysokich wymaganiach i wyższym niż średni stopniu zamożności.

Opcje dostępności

Wysoki kontrast
Czytaj stronę
Kliknij aby czytać
Podświetlenie linków
TT
Duży Tekst
Odstępy między tekstami
Zatrzymaj animacje
Ukryj obrazy
Df
Przyjazny dla dysleksji
Kursor
Struktura strony