BGŻ oferuje pakiet usług dla rolników

Bank Gospodarki Żywnościowej zmodyfikował znajdujący się już w ofercie specjalny Pakiet Gospodarz, przeznaczony dla rolników indywidualnych i osób prowadzących działy specjalne produkcji rolnej. Pakiet Gospodarz to produkt bankowy spełniający wszelkie wymogi rachunków bankowych dla rolników, ubiegających się o dopłaty ze środków pomocowych UE. Osobom, które do 30 września 2004 r. skorzystają z pakietu, BGŻ oferuje preferencyjne warunki obsługi.

 

Pakiet Gospodarz w BGŻ łączy w sobie rachunek bieżący z kontem osobistym, umożliwia dokonywanie operacji finansowych w formie bezgotówkowej oraz zapewnia dostęp do bankowości telefonicznej i internetowej.

 

Dzięki Pakietowi klienci BGŻ mają możliwość m.in. bezpłatnego otwarcia rachunku bieżącego w złotych oraz konta osobistego Integrum i bezpłatnego prowadzenia obu rachunków do końca września 2004 r. Ponadto bank proponuje bezpłatnie wydawaną kartę płatniczą Integrum Maestro do konta osobistego, która umożliwia bezpłatne dokonywanie wypłat gotówkowych i płatności za zakupione towary lub usługi. W ramach pakietu klient może też korzystać z bezpłatnych usług: bankowości telefonicznej

 

– TeleIntegrum oraz internetowej – e-Integrum w koncie osobistym i e-Integrum Firma.

Do rachunku bieżącego BGŻ oferuje kartę Integrum Maestro Business, jak również możliwość uzyskania na zasadach uproszczonych debetu dopuszczalnego na realizację bieżących płatności w gospodarstwie. Bank nie pobiera też opłat za przemieszczanie środków finansowych między oboma rachunkami w ramach stałej dyspozycji. Opłaty za dokonywanie przelewów na rachunki w innych bankach, złożone w formie papierowej, w tym również z tytułu płatności na rzecz ZUS/KRUS oferowane są również na korzystnych warunkach cenowych.

 

Własne konto dla producentów żywności jest koniecznością. Bez własnego rachunku bankowego rolnik nie będzie mógł korzystać z należnego mu zwrotu nadwyżki podatku VAT ani z coraz liczniejszych form wsparcia udzielanego polskiej wsi przez samorządy, ARiMR i Unię Europejską. Jednym z warunków stawianych przez UE jest konieczność stosowania bezgotówkowej formy tych płatności, tj. przekazywanie ich na rachunek bankowy.