Oblicz ratę kredytu w programie
„Kredyt #naStart”

Dzięki dopłatom, całkowity koszt kredytu w programie „Kredyt #naStart” będzie znacząco niższy. Jeżeli chcesz wiedzieć ile możesz zyskać kupując mieszkanie, przedstawiamy kalkulator do obliczania rat kredytu na Start.

Kredyt na start
i
Min. 90 tys.
i
Min. 15 lat | Max. 35 lat
i
Wpisz miesięczne zarobki brutto
i
Wpisz powierzchnię użytkową kupowanej nieruchomości
i
Wybierz z listy rozwijanej
i
Wybierz z listy rozwijanej
i
Wybierz z listy rozwijanej

Kredyt bez dopłat

Cały okres spłaty

Oprocentowanie zmienne
Raty równe
Pierwsza rata:
Oprocentowanie:
Kwota do spłaty*:

Program "Na start"

Pierwsze 10 lat

Oprocentowanie stałe
Raty malejące
Pierwsza rata:
Oprocentowanie:

Oprocentowanie zmienne
Raty równe
Rata:
Oprocentowanie:
Kwota do spłaty*:
Oszczędności:
Zostaw kontakt - zobacz swoją kalkulację

Kalkulator porównuje standardowy kredyt hipoteczny spłacany w systemie rat stałych z kredytem udzielanym w ramach projektu programu „kredyt mieszkaniowy #naStart”. Przyjęte oprocentowanie (7,74%) to średnia dla nowo udzielanych kredytów według danych NBP za kwiecień 2024.. Wartości rat i kwoty do spłaty dla „kredytu mieszkaniowego #naStart” zostały wyliczone przy założeniu, że oprocentowania tego kredytu jak i średnia ważona na rynku są sobie równe.

Niniejsze wyliczenie jest wyłącznie symulacją opartą o wskazane w niej parametry i ma charakter wyłącznie poglądowy. Symulacja przedstawia prognozowaną wysokość raty kredytu hipotecznego przy uwzględnieniu założeń projektu rządowego programu dopłat do kredytu mieszkaniowego w ramach rozwiązania „kredytu mieszkaniowego #naStart” – stosownie do postanowień projektu z dnia 05 kwietnia 2024 r. ustawy o „kredycie mieszkaniowym #naStart” (Numer projektu UA4) (dalej „Projekt”). Dopłata do rat kredytu mieszkaniowego to różnica między stałą stopą ustaloną w oparciu o średnie oprocentowanie kredytów o stałej stopie w bankach kredytujących, a oprocentowaniem kredytu zgodnie z wysokością stopy odpowiadającej wariantowi oprocentowania przyjętym w Projekcie. Maksymalna wysokość kredytu mieszkaniowego #naStart objęta dopłatami do rat jest uzależniona od wielkości gospodarstwa domowego kredytobiorcy, zgodnie z założeniami Projektu. Dopłata będzie przysługiwała przez okres 10 lat. Kredytobiorca musi spełniać warunki uczestnictwa określone w Projekcie. Ostateczne warunki cenowe, jak również ostateczna decyzja kredytowa, uzależnione są od oceny zdolności kredytowej klienta dokonywanej przez bank. W przypadku produktów oprocentowanych według zmiennej stopy procentowej występuje ryzyko zmiennej stopy procentowej. Zmiana stopy procentowej może spowodować, że koszty obsługi kredytu mogą wzrosnąć lub zmaleć. Wzrost stopy procentowej powoduje, że wzrasta wysokość odsetek, a tym samym wysokości całkowitego kosztu kredytu. Przedstawiona symulacja nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 § 1 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny oraz innych właściwych przepisów prawa.

*Kwota do spłaty, to suma odsetek i spłaconego kapitału. Zarówno wysokość tych kwot jak i rat wyliczono przy założeniu, że oprocentowanie przez cały okres spłaty będzie na założonym poziomie. W rzeczywistości może się ono jednak zmienić. Wysokość rat „kredytu mieszkaniowego #naStart” wyliczono zgodnie z założeniami tego projektu programu, czyli przez 10 lat spłata odbywa się w ratach kapitałowych i raty są pomniejszane o dopłaty. Od 11 roku spłata odbywa się w ratach stałych i nie są już wypłacane dopłaty. Pole „Oszczędności”, to różnica między kwotą do spłaty w przypadku standardowego kredytu, a kwotą dla kredytu „#naStart”.

Expander jest powiązanym pośrednikiem kredytu hipotecznego i nie świadczy usługi doradczej w rozumieniu ustawy z dnia 23 marca 2017 r. o kredycie hipotecznym oraz o nadzorze nad pośrednikami kredytu hipotecznego i agentami. Expander wykonuje czynności pośrednictwa kredytowego (kredyty hipoteczne) w zakresie wynikającym z umów agencyjnych zawartych z następującymi bankami: Alior Bank S.A. z siedzibą w Warszawie, Bank Ochrony Środowiska S.A. z siedzibą w Warszawie, Bank Polska Kasa Opieki S.A. z siedzibą w Warszawie, Bank Pocztowy S.A. z siedzibą w Bydgoszczy [zawieszona możliwość składania wniosków], Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski S.A. z siedzibą w Warszawie, Bank BNP Paribas S.A. z siedzibą w Warszawie, Santander Bank Polska S.A. z siedzibą w Warszawie, ING Bank Śląski S.A. z siedzibą w Katowicach, mBank S.A. z siedzibą w Warszawie, Bank Millennium S.A. z siedzibą w Warszawie, Bank Handlowy S.A. z siedzibą w Warszawie, Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. z siedzibą w Warszawie, Spółdzielczy Bank Rozwoju z siedzibą w Szpietowie, VeloBank S.A. z siedzibą w Warszawie, PKO Bank Hipoteczny S.A. (stan na dzień 06.06.2024r.).

Mieszkanie na start to program preferencyjnych kredytów z rządową dopłatą. W artykule wyjaśnimy, kto może z niego skorzystać i jak obliczyć miesięczną ratę przy pomocy kalkulatora kredytu Mieszkanie na start od Expandera.

Poniżej dowiesz się:

 • czym jest program Mieszkanie na start i kto może z niego skorzystać;
 • czym jest kalkulator kredytu hipotecznego pierwsze mieszkanie;
 • jak skorzystać z kalkulatora kredytu hipotecznego Mieszkanie na start.

Na skutek utrzymujących się od wielu miesięcy wysokich stóp procentowych, zdolność kredytowa tysięcy Polaków znacząco spadła. Z tego powodu wielu z nich musiało zapomnieć o kupnie wymarzonego mieszkania na kredyt. Aby wesprzeć osoby, które nie są w stanie spłacać rat hipoteki na standardowych warunkach, rząd powołał do życia program Mieszkanie na start. Zastąpi on zakończony w styczniu 2024 r. Bezpieczny kredyt 2%.

Czym jest program Mieszkanie na start?

Mieszkanie na start to program preferencyjnych kredytów z rządową dopłatą. Mogą skorzystać z niego — po spełnieniu określonych kryteriów — single, pary pozostające w związkach partnerskich oraz małżeństwa. Oprocentowanie kredytu zależy od liczby dzieci w gospodarstwie domowym (osoby z co najmniej trojgiem dzieci dostaną kredyt hipoteczny 0%), a rozpatrując wnioski, kredytodawcy będą brali pod uwagę kryterium dochodowe (wyższe niż limit dochody będą skutkować obniżenie dopłat). Środki z programu Mieszkanie na start można przeznaczyć na zakup nieruchomości mieszkalnej o dowolnej wartości. Rząd dopłaci jednak wyłącznie do określonej kwoty kredytu (limit jest zależny od liczby osób w gospodarstwie domowym). Więcej informacji na temat programu Mieszkanie na start znajdziesz w na stronie: Kredyt mieszkaniowy naStart – Kredyt 0%. Przejrzysty przewodnik dla przyszłych kredytobiorców.

Chcesz wiedzieć, jaką ratę zapłacisz, sięgając po preferencyjne finansowanie? Skorzystaj z kalkulatora kredytu Mieszkanie na start.

Kredyt #naStart 2024 — kalkulator kredytu hipotecznego

Chcesz wziąć kredyt na start 2024? Kalkulator kredytu pierwsze mieszkanie to darmowe i proste w obsłudze narzędzie, które pozwoli Ci wyliczyć, ile wyniesie miesięczna rata preferencyjnego kredytu. Korzystając z kalkulatora Mieszkanie na start szybko i sprawnie ocenisz, czy przy swoich zarobkach i wydatkach będziesz w stanie terminowo spłacać raty. Skorzystanie z kalkulatora będzie więc doskonałym pierwszym krokiem do pozyskania dodatkowych środków na kupno wymarzonego M.

Mieszkanie na start kalkulator — jak działa?

Kalkulator Mieszkanie na start działa podobnie jak inne dostępne w internecie kalkulatory kredytów hipotecznych. Po wpisaniu w okienka określonych parametrów dowiesz się, ile wyniesie miesięczna rata finansowania oraz całkowity koszt kredytu.

Program pierwsze mieszkanie kalkulator — jak z niego skorzystać?

Aby skorzystać z kalkulatora Kredytu na start, wypełnij pola formularza, wpisując w odpowiednich okienkach:

 • kwotę kredytu,
 • okres kredytowania,
 • dochód (suma dochodów wszystkich osób w gospodarstwie domowym),
 • metraż mieszkania,
 • kto zaciąga kredyt hipoteczny (np. para, małżeństwo),
 • liczbę dzieci w gospodarstwie domowym,
 • lokalizację nieruchomości,
 • cel kredytu (np. zakup mieszkania).

Po naciśnięciu przycisku Oblicz, dowiesz się, ile wyniesie kwota miesięcznej raty i całkowity koszt kredytu.

Kredyt 0% — kalkulator kredytu Mieszkanie na start dla kredytobiorców posiadających co najmniej troje dzieci

Kredytobiorcy, którzy wychowują co najmniej troje dzieci, mogą dostać kredyt hipoteczny z oprocentowaniem 0%. Jeśli spełniasz wszystkie warunki, umożliwiające sięgnięcie po hipotekę 0%, korzystając z kalkulatora (kredyt 0 procent kalkulator), obliczysz ratę w ciągu zaledwie kilku minut. Dzięki temu będziesz wiedział „na czym stoisz”, a co za tym idzie — precyzyjnie ocenisz, czy w Twojej sytuacji finansowej zdołasz terminowo spłacać zobowiązanie.

Kredyt hipoteczny Mieszkanie na start — tylko z pomocą eksperta

Chcesz kupić mieszkanie lub dom i sfinansować transakcję kredytem hipotecznym Mieszkanie na Start? Samodzielnie wnioskowanie o dodatkowe środki niesie za sobą ryzyko podwyższonych kosztów (np. wyższej prowizji banku), utrudnionego procesu obsługi finansowania i negatywnej decyzji kredytowej. Jeśli chcesz przejść przez cały proces bezstresowo, mając u boku najlepsze wsparcie, skorzystaj z usług eksperta — Expandera. Specjalista Expandera zweryfikuje, czy możesz skorzystać z preferencyjnej hipoteki. Pomoże wybrać kredytodawców, którzy zaproponują korzystne dla Ciebie warunki finansowania oraz pomogą skompletować dokumenty i wypełnić wniosek kredytowy. Ze względu na fakt, że wynagradza go kredytujący bank, jego wsparcie będzie dla Ciebie zupełnie darmowe.

 

Zgodnie z materiałami rządowymi, program został określony jako kredyt mieszkaniowy „#naStart”. Użyte w tekście sformułowania „mieszkanie na start” oraz „kredyt 0 procent”, mają na celu przedstawienie programu w bardziej zrozumiałej formie.

Materiał dotyczy rządowego programu dopłat do kredytu mieszkaniowego w ramach rozwiązania „#naStart”, regulowanego projektem ustawy z dnia 05 kwietnia 2024 r. o „kredycie mieszkaniowym #naStart” (Numer projektu UA4).