Oblicz ratę kredytu w programie
Bezpieczny Kredyt 2%

Dzięki dopłatom, całkowity koszt kredytu w programie „Bezpieczny Kredyt 2%” będzie znacząco niższy. Jeżeli chcesz wiedzieć ile możesz zyskać kupując mieszkanie, przedstawiamy kalkulator do obliczania rat Bezpiecznego Kredytu 2%.  Obecnie przyjmowanie wniosków w programie „Bezpieczny Kredyt 2%” zostało zawieszone, jednak wszystko wskazuje, że od połowy 2024 roku zacznie funkcjonować jego następca – nowy program kredytów z dopłatą „Mieszkanie na Start”.

Dowiedz się więcej o nowym programie :

i
Min. 90 tys. | Max. 600 tys.
i
Max. 200 tys.
i
Min. 15 lat | Max. 35 lat

Kredyt bez dopłat

Cały okres spłaty

Oprocentowanie zmienne
Raty stałe
Pierwsza rata:
Oprocentowanie:
Kwota do spłaty:

Bezpieczny Kredyt 2%

Pierwsze 10 lat

Oprocentowanie stałe
Raty malejące
Pierwsza rata:
Oprocentowanie: 2% + marża banku*

Oprocentowanie zmienne
Raty stałe
Rata:
Oprocentowanie:
Kwota do spłaty:
Oszczędności:
Potwierdź wynik z ekspertem podczas bezpłatnego spotkania

* zasady programu stanowią, że w przypadku wyliczania dopłaty należy przyjąć, że marża wynosi 10% średniego oprocentowania na rynku. Jeśli więc np. średnie oprocentowanie wynosi np. 8%, to marża 0,8%.

Kalkulator porównuje standardowy kredyt hipoteczny spłacany w systemie rat stałych z kredytem udzielanym w ramach programu „Bezpieczny kredyt 2%”. Przyjęte oprocentowanie (8,69%) to średnia dla nowo udzielanych kredytów według najnowszych dostępnych danych NBP. Wartości rat i kwoty do spłaty dla „Bezpiecznego kredytu 2%” zostały wyliczone przy założeniu, że oprocentowania tego kredytu jak i średnia ważona na rynku są sobie równe.

Kwota do spłaty, to suma odsetek i spłaconego kapitału. Zarówno wysokość tych kwot jak i rat wyliczono przy założeniu, że oprocentowanie przez cały okres spłaty będzie na założonym poziomie. W rzeczywistości może się ono jednak zmienić. Wysokość rat „Bezpiecznego kredytu 2%” wyliczono zgodnie z założeniami tego programu, czyli przez 10 lat spłata odbywa się w ratach malejących i raty są pomniejszane o dopłaty. Od 11 roku spłata odbywa się w ratach stałych i nie są już wypłacane dopłaty. Pole „Oszczędności”, to różnica między kwotą do spłaty w przypadku standardowego kredytu, a kwotą dla „Bezpiecznego kredytu 2%”.

Jeśli chcesz skorzystać z dopłat w ramach rządowego programu „Bezpieczny Kredyt 2%”, potwierdź swoje wyliczenia na bezpłatnym spotkaniu z Ekspertem Finansowym.

Umów się na rozmowę w oddziale lub online
Administratorem danych osobowych jest Expander Advisors Sp. z o.o., który przetwarza dane osobowe w celach i na zasadach określonych w Polityce prywatności. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Przyjmuję do wiadomości, że przysługuje mi prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem dotychczasowego przetwarzania. Więcej informacji o ochronie danych osobowych w Polityce prywatności

Z powodu wysokich stóp procentowych raty kredytu hipotecznego wciąż pozostają rekordowo wysokie. Aby wesprzeć kredytobiorców, rząd przygotował atrakcyjne rozwiązanie, które pozwala znacząco obniżyć raty – bezpieczny kredyt 2%. Skorzystaj z kalkulatora bezpiecznego kredytu 2% i sprawdź, ile możesz zaoszczędzić.

Poniżej dowiesz się:

  • czym jest bezpieczny kredyt 2%;
  • kto może zaciągnąć bezpieczny kredyt 2% i jakie warunki trzeba spełnić;
  • czym jest kredyt 2% kalkulator;
  • jak skorzystać z kalkulatora kredytowego 2%.

Czym jest bezpieczny kredyt 2%?

Bezpieczny kredyt 2% to kredyt hipoteczny z rządową dopłatą. Wysokość dopłaty stanowi różnicę między wskaźnikiem średniego oprocentowania publikowanym przez BGK (wskaźnik uwzględnia marżę banku) a stawką 2%. Dzięki niej możesz obniżyć raty płacone w pierwszych 10 latach spłaty o około 100 000 zł, w przypadku kredytu na 300 000 zł na 30 lat. Jak działa ten mechanizm w praktyce

Bezpieczny kredyt hipoteczny w praktyce

Sięgając po bezpieczny kredyt, przez 10 lat kredytobiorca może liczyć na rządowe dopłaty ze środków Rządowego Funduszu Mieszkaniowego. Ze względu na fakt, że bezpieczny kredyt jest kredytem z ratami malejącymi, wartość dopłaty będzie się zmniejszać w czasie. Po zakończeniu 10-letniego czasu preferencji kredytobiorca będzie spłacał raty w pełnej wysokości. System spłaty zostanie jednak zmieniony na raty stałe, co mniejszy ich wysokość. Dodatkowo, jeśli wysokość raty będzie wyższa niż pierwszej raty pomniejszonej o dopłatę, to kredytobiorca będzie mógł skorzystać z dodatkowego mechanizmu obniżającego ratę. Będzie mógł wydłużyć okres spłaty o 5 lat. Kto może sięgnąć po bezpieczny kredyt 2%?

Kto może wziąć kredyt bezpieczny hipoteczny 2%?

Z bezpiecznego kredytu hipotecznego 2% mogą skorzystać osoby do 45 r.ż. które przed dniem udzielania kredytu nigdy nie posiadały prawa własności mieszkania lub domu oraz nie przysługuje im spółdzielcze prawo do lokalu mieszkaniowego.

Bezpieczny kredyt 2% – co jeszcze warto wiedzieć?

W przypadku, gdy o preferencyjny kredyt wnioskuje jedna osoba maksymalna kwota wynosi 500 tys. zł, w przypadku par (małżeństw lub par z dzieckiem) – 600 tys. zł. Celem kredytu może być zakup mieszkania lub domu, zarówno z rynku pierwotnego, jak i wtórnego. Może też nim być budowa domu lub dokończenie rozpoczętej już budowy.

Aby zweryfikować, ile wyniesie kwota miesięcznej raty bezpiecznego kredytu 2%, skorzystaj z kalkulatora kredytu hipotecznego 2 procent. Jak to zrobić?

Kalkulator dla bezpiecznego kredytu hipotecznego

Aby samodzielnie sprawdzić, ile wyniesie miesięczna rata kredytu hipotecznego i ile możesz zaoszczędzić, sięgając po preferencyjne finansowanie, skorzystaj z kalkulatora kredytu na 2%. To proste w obsłudze i darmowe narzędzie pozwoli szybko ocenić, czy stać Cię na hipotekę. Aby z niego skorzystać, musisz znać jedynie preferowaną kwotę kredytu, okres spłaty i wysokość wkładu własnego. Po naciśnięciu przycisku Oblicz poznasz wysokość miesięcznej raty. Kalkulator kredytu 2% jest więc intuicyjnym, prostym w obsłudze narzędziem.

Kredyt 2% – jaka rata – przykład

  • Wartość kredytu: 300 000 zł
  • Wkład własny: 30 000 zł
  • Okres spłaty: 25 lat
  • Oprocentowanie 8,69% (po uwzględnieniu dopłat 2% + marża banku)

Rata finansowania wyliczona przez kalkulator kredytu hipotecznego 2 procent: 1 551 zł.

Kredyt hipoteczny 2% kalkulator – czy można ufać wykonanej przy jego pomocy kalkulacji?

Kalkulator kredytu hipotecznego dwa procent pokazuje szacunkowe dane. Choć nie muszą znaleźć perfekcyjnego odzwierciedlenia w praktyce, nie ulega wątpliwości, że jego wynik jest miarodajny, a zaproponowana przez bank kwota raty nie będzie z pewnością znacząco się różnić od tej, którą wygenerował kalkulator bezpiecznego kredytu 2%.

Bezpieczny kredyt 2% – tylko z pomocą eksperta

Bezpieczny kredyt to skuteczny sposób na pozyskanie finansowania na korzystnych warunkach i kupno własnego M bez nadmiernego obciążania budżetu. Nawet jeśli skorzystałeś z kalkulatora bezpiecznego kredytu 2% i znasz wysokość miesięcznej raty, wybór pierwszego lepszego może narazić Cię jednak na zmniejszone szanse pozytywnej decyzji kredytowej, nadmiar formalności czy kłopotliwy proces obsługi. Jeśli zależy Ci na tym, by znaleźć produkt najlepiej dostosowany do Twoich potrzeb, skorzystaj z pomocy eksperta – Expandera. Specjalista wesprze na każdym etapie procesu kredytowego, począwszy od znalezienia najlepszej oferty kredytu, poprzez zgromadzenie dokumentów i wypełnienie wniosku kredytowego. A jego usługi będą dla Ciebie zupełnie darmowe, ponieważ koszty pokrywają banki udzielające kredytów hipotecznych.

Materiał dotyczy rządowego programu dopłat do kredytu mieszkaniowego „Pierwsze mieszkanie” w ramach rozwiązania „Bezpieczny kredyt 2%”, regulowanego ustawą z dnia 26 maja 2023 r. o pomocy państwa w oszczędzaniu na cele mieszkaniowe (Dz.U.2023 poz.1114) zmieniającą ustawę z dnia 1 października 2021 r. o rodzinnym kredycie mieszkaniowym (Dz. U. z 2023 r. poz. 859). Symulacja nie stanowi oferty w rozumieniu ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny.

Expander jest powiązanym pośrednikiem kredytu hipotecznego i nie świadczy usługi doradczej w rozumieniu ustawy z dnia 23 marca 2017 r. o kredycie hipotecznym oraz o nadzorze nad pośrednikami kredytu hipotecznego i agentami. Expander wykonuje czynności pośrednictwa kredytowego (kredyty hipoteczne) w zakresie wynikającym z umów agencyjnych zawartych z następującymi bankami: Alior Bank S.A. z siedzibą w Warszawie, Bank Ochrony Środowiska S.A. z siedzibą w Warszawie, Bank Polska Kasa Opieki S.A. z siedzibą w Warszawie, Bank Pocztowy S.A. z siedzibą w Bydgoszczy [zawieszona możliwość składania wniosków], Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski S.A. z siedzibą w Warszawie, Bank BNP Paribas S.A. z siedzibą w Warszawie, Santander Bank Polska S.A. z siedzibą w Warszawie, ING Bank Śląski S.A. z siedzibą w Katowicach, mBank S.A. z siedzibą w Warszawie, Bank Millennium S.A. z siedzibą w Warszawie, Bank Handlowy S.A. z siedzibą w Warszawie, Bank Polskiej Spółdzielczości SA z siedzibą w Warszawie, Spółdzielczy Bank Rozwoju z siedzibą w Szpietowie (stan na dzień 29.06.2023r.).