Ubezpieczenie wypadkowe

Znane porzekadło mówi: “wypadki chodzą po ludziach”. Nawet będąc bardzo ostrożnym, może nas spotkać nieprzyjemna sytuacja. Warto zadbać o odpowiednie zabezpieczenie, które pozwoli nam sfinansować koszty leczenia albo braku dochodów.
Ubezpieczenie wypadkowe jest szczególnie istotne dla przedstawicieli wolnych zawodów, przedsiębiorców oraz osób zatrudnionych na umowy cywilnoprawne. Taka polisa ochroni je w przypadku długiej niezdolności do pracy, pozwalając sfinansować rekonwalescencję i codzienne życie w jej trakcie. Zapewnij sobie i swojej rodzinie godziwy byt na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń. Razem z naszym ekspertem wybierz polisę, która Cię ochroni przed wszystkimi konsekwencjami wypadku.

Ubezpieczenia wypadkowe – co należy wiedzieć?

 • polisa pokryje koszty leczenia, pobytu w szpitalu albo transportu medycznego,
 • w przypadku śmierci osoby ubezpieczonej, świadczenie zostanie wypłacone bliskim bądź osobie wyznaczonej przez ubezpieczonego,
 • w zależności od zakresu ubezpieczenia, polisą mogą być także objęte niektóre choroby,
 • niektóre polisy obejmują także prywatne wizyty u lekarzy, finansują zakup środków medycznych oraz leków.

ZAPYTAJ O UBEZPIECZENIE

Dlaczego Expander?

Doświadczenie – od kilkunastu lat działamy na rynku ubezpieczeń

Bogata oferta – współpracujemy z czołowymi polskimi ubezpieczycielami

Unikalne propozycje – wybraliśmy z rynku najlepsze oferty od renomowanych partnerów

Bezstronność – wszystkie oferty prezentujemy w obiektywny sposób, wskazując optymalne rozwiązania

FAQ

Czy ubezpieczenie wypadkowe może stanowić zabezpieczenie kredytu?

Tak, pod warunkiem, że jest regularnie opłacane. Decydujący głos ma tu jednak bank,

od którego zależy wydanie zgody (ewentualny druk cesji z banku).

rozwiń

Jakie są wykluczenia w przypadku ubezpieczenia wypadkowego?

Ubezpieczenia wypadkowe, jak większość tego typu produktów mają ograniczony

zakres. Nie uzyskamy wypłaty polisy, jeśli do wypadku doszło umyślnie, z przyczyn działań naszych lub osób trzecich, z powodu rażących zaniedbań. Także, jeśli spowodujemy wypadek pod wpływem alkoholu albo innych substancji psychoaktywnych. Wyłączenia dotyczą również wypadków, do których doszło w wyniku działania energii jądrowej, wojny, trzęsienia ziemi, zamieszek lub aktu terrorystycznego.

rozwiń

Czego dotyczy ubezpieczenie wypadkowe?

Jest to ubezpieczenie, które swoim zakresem obejmuje wypadki i wynikające z nich

konsekwencje. W ramach ochrony możemy liczyć na wypłatę środków w przypadku śmierci uposażonego, jego trwałego kalectwa lub trwałego uszczerbku na zdrowiu sięgającego powyżej 30%, pod warunkiem, że nastąpiły w wyniku nieszczęśliwego wypadku.

rozwiń

Partnerzy

Ubezpieczenie NNW to dobrowolne ubezpieczenie osobowe, które zapewnia ochronę przed konsekwencjami nieszczęśliwych wypadków. Jakie zdarzenia obejmuje zakres NNW? Kto powinien szczególnie przemyśleć zakup tego rodzaju polisy? Jak wybrać to ubezpieczenie, które w przypadku szkody okaże się realnym wsparciem? Podpowiadamy.

Jako ubezpieczenie osobowe NNW chroni zdrowie i życie ubezpieczonych. Jeśli na skutek nieszczęśliwego wypadku stracą oni zdrowie lub życie, ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie. Pozyskane z niego środki mogą posłużyć na leczenie, rehabilitację lub bieżące wydatki rekonwalescenta, a w przypadku śmierci ubezpieczonego – na zapewnienie jego bliskim finansowego bezpieczeństwa.

Ubezpieczenie NNW – co obejmuje?

Szczegółowy zakres ubezpieczenia wypadkowego zależy od konkretnego towarzystwa ubezpieczeniowego i wariantu polisy NNW (szczegółowe dane na temat zakresu NNW znajdziesz w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia, czyli OWU). Zazwyczaj ubezpieczony ma prawo do odszkodowania za utratę zdrowia spowodowaną: zdarzeniami powstałymi na skutek ruchu pojazdów, np. podczas wsiadania lub wysiadania z auta; jazdy pojazdem czy rozładunku. Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków umożliwia także objęcie ochroną zdrowia dzieci i młodzieży (ubezpieczenie dzieci, ubezpieczenie szkolne, ubezpieczenie studenta).

Niektórzy ubezpieczyciele w ramach NNW przewidują także wypłatę dodatkowych świadczeń. Są to m.in.:

 • odszkodowania za utratę zdrowia spowodowaną chorobą, np. zawałem serca czy uprawianiem sportu;
 • zwrot kosztów leczenia za granicą;
 • odszkodowania z tytułu trwałego uszczerbku na zdrowiu;
 • refundacja kosztów przeszkolenia zawodowego inwalidów;
 • refundacja kosztów leczenia.

Dla kogo NNW ubezpieczenie?

Ubezpieczenie NNW przyda się każdemu, bez względu na wiek, wykonywany zawód czy stan cywilny. Jego wykupienie powinni przemyśleć zwłaszcza przedstawiciele wolnych zawodów, przedsiębiorcy oraz osoby wykonujące obowiązki na podstawie umów cywilnoprawnych.

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie wypadkowe?

Choć wiele osób postrzega ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków jako zbędny wydatek, dostosowane do potrzeb ubezpieczonego okaże się ogromnym wsparciem w przypadku nieprzewidzianych okoliczności. Dzięki NNW:

 • dostaniesz odszkodowanie, jeśli ucierpisz w wypadku, który sam spowodowałeś;
 • zyskasz środki finansowe niezbędne do leczenia i rehabilitacji dziecka, które na skutek zdarzenia losowego doznało uszczerbku na zdrowiu (ubezpieczenie NNW dziecka);
 • dostaniesz dodatkowe świadczenie, niezależne od tego wypłaconego z OC sprawcy (jeśli to nie Ty spowodowałeś kolizję);
 • zapewnisz ochronę nie tylko sobie jako kierowcy pojazdu, ale także pasażerom;
 • zyskasz kompleksową ochronę w sytuacjach, których często nie obejmują standardowe polisy turystyczne, np. podczas uprawiania sportów wysokiego ryzyka.

Tanie ubezpieczenie – pozorne oszczędności

Dla wielu Polaków głównym kryterium wyboru ubezpieczenia wciąż pozostaje cena. Musisz wiedzieć jednak, że najtańsze NNW to te z najniższymi sumami ubezpieczenia. Jeśli sięgniesz po taką polisę, zapłacisz niewielką składkę na ubezpieczenie wypadkowe. Otrzymasz także… porównywalnie niskie odszkodowanie. Kluczem do sukcesu jest więc znalezienie szytej na miarę oferty, która zapewni kompleksowe bezpieczeństwo, nie nadwyrężając przy tym Twojego budżetu.

NNW, które naprawdę ochroni – jak wybrać mądrze?

Najlepszym sposobem na znalezienie szytego na miarę ubezpieczenia NNW indywidualnego jest analiza własnych potrzeb i porównanie dostępnych na rynku ofert. Nie chcesz samodzielnie analizować zapisów OWU, sprawdzać poszczególnych parametrów polisy NNW? Możesz te działania powierzyć ekspertowi. Współpracując z Expanderem, zawrzesz umowę NNW, która ochroni Twoje zdrowie dokładnie tak, jak tego oczekujesz i nie obciąży portfela. Bez haczyków, niejasnych zapisów w umowie i zdań napisanych drobnym drukiem.  Jak ubezpieczyć swoje zdrowie z pomocą Expandera?

Ubezpieczenie z Expanderem – krok po kroku

Chcesz wykupić ubezpieczenie, które zapewni wypłatę odszkodowania w przypadku utraty zdrowia? Szukasz najlepszego indywidualnego ubezpieczenie NNW dla dziecka? Zastanawiasz się, gdzie ubezpieczyć dziecko od NNW? Expander przeanalizuje Twoje potrzeby i pomoże wybrać polisę, która najlepiej spełni Twoje oczekiwania. Od czego zacząć?

 • Wejdź na stronę Expandera i wypełnij formularz kontaktowy. Poczekaj na kontakt ze strony eksperta.
 • W dogodnym dla siebie czasie umów spotkanie (może odbyć się także online).
 • Podczas spotkania przekaż ekspertowi informacje o swoich oczekiwaniach, preferencjach i budżecie. Takie dane pozwolą mu przeprowadzić dokładną analizę potrzeb i znaleźć NNW, które najlepiej wpisze się w Twoje oczekiwania i zapewni preferowaną ochronę.
 • Ostatnim krokiem jest wybór najlepszej oferty i zawarcie umowy.

Dlaczego właśnie Expandera?

Samodzielne porównanie ofert wielu ubezpieczycieli może być nie tylko żmudne, ale także nieskuteczne. Taki proces wymaga bowiem stosownej wiedzy, znajomości stosowanych przez ubezpieczycieli procedur i zapisów umowy. Dzięki pomocy ekspertów Expandera unikniesz konieczności porównywania parametrów, interpretacji skomplikowanych zapisów umowy i wertowania kolejnych stron OWU. Współpracując z Expanderem, zyskasz lojalnego, doświadczonego partnera, który zrobi to za Ciebie. Dzięki pomocy eksperta unikniesz błędów i znajdziesz ubezpieczenie, które kompleksowo ochroni zdrowie Twoje i Twoich najbliższych.

To jednak nie wszystko. Expander dysponuje ofertami z kilkudziesięciu towarzystw ubezpieczeniowych (AEGON MAGYARORSZÁG ÁLTALÁNOS BIZTOSITÓ S.A. Oddział w Polsce, Aviva TUO S.A., Compensa TU S.A., STU Ergo Hestia S.A. TUIR Allianz Polska S.A, TU EUROPA S.A., PZU S.A., WIENER TU S.A., AEGON TUnŻ S.A., AVIVA TUnŻ S.A., AXA Życie TU S.A., COMPENSA TUnŻ S.A., GENERALI ŻYCIE TU S.A., NATIONALE-NEDERLANDEN TUnŻ S.A., STUNŻ ERGO HESTIA S.A., TU ALLIANZ ŻYCIE POLSKA S.A., PZU ŻYCIE S.A., TUNŻ WARTA S.A., VIENNA LIFE TUNŻ S.A. VIENNA INSURANCE GROUP). Zapewnia więc szeroki wachlarz ofert, co pozwala mu na precyzyjne dobranie parametrów ubezpieczenie dziecka w szkole, ubezpieczenie NNW dla studentów czy dla osoby dorosłej (ubezpieczenie w pracy).