Faktoring

Faktoring cieszy się rosnącą popularnością. To dość tani sposób sfinansowania bieżącej działalności firmy, terminowego płacenia swoich zobowiązań, ale także inwestycji, które mają rozwinąć przedsiębiorstwo.
Faktoring dostępny jest nawet dla jednoosobowych działalności. Usługa polega na tym, że instytucja finansowa wykupuje faktury, wystawione przez Twoje przedsiębiorstwo. Dzięki temu Ty otrzymujesz szybciej pieniądze, nawet jeśli terminy płatności są odległe. Sam decydujesz, czy faktoring ma być jednorazowy czy cykliczny, oraz ile faktur i w jakiej kwocie chcesz odsprzedać.

Faktoring – co możesz dzięki niemu zyskać:

  • natychmiastowe środki z faktur nawet z 90-dniowym okresem płatności,
  • 80-90% kwoty z danej faktury, a po płatności od klienta, rozliczenie reszty kwoty,
  • niskie opłaty za korzystanie z usługi,
  • oferty faktoringu z regresem i bez regresu,
  • faktoring odwrotny, dzięki któremu zyskujesz dodatkowy czas na spłatę swoich zobowiązań,
  • pełna kontrola nad tym, które faktury trafiają do faktoringu,
  • wsparcie ze strony naszych ekspertów.

ZAPYTAJ O USŁUGĘ

Dlaczego Expander?

Elastyczna oferta – rodzaj faktoringu dostosowany do Twoich potrzeb

W naszej ofercie znajdziesz najlepsze ubezpieczenia z dostępnych na rynku

Unikalne produkty - dzięki współpracy z firmami ubezpieczeniowymi możemy zaoferować promocje niedostępne w innych placówkach.

Pomoc w formalnościach - nasz ekspert pomoże wypełnić wszelkie potrzebne dokumenty

Posiadamy kompleksową ofertę dla firm, dlatego jesteśmy otwarci na szerszą współpracę

FAQ

Jakie formalności przy factoringu?

Wielokrotnie podkreślaliśmy, że stawiamy na jasne zasady współpracy i minimum

formalności. Dla Ciebie oznacza to, że po analizie Twoich potrzeb oraz przedłożeniu tylko niezbędnych dokumentów, będziesz mógł skorzystać z naszej oferty factoringu. A tym samym uzyskasz dostęp do środków finansowych, które jeszcze nie zostały uregulowane przez Twoich odbiorców.

rozwiń

Dlaczego Expander?

Na rynku finansowym działamy nieprzerwanie od 2000 roku, a w naszych szeregach

pracują najlepsi specjaliści. Ponadto, współpracujemy z wiodącymi bankami, dzięki czemu posiadamy dla Twojej firmy rozwiązania, które nie są dostępne w regularnych ofertach. Z nami masz pewność, że wynegocjujemy dla Ciebie najlepsze warunki factoringu.

rozwiń

Factoring – dla kogo?

Factoring staje się coraz popularniejszym rozwiązaniem wśród przedsiębiorców. Na

tego typu ofertę decydują się przede wszystkim podmioty, których działalność oparta jest o sprzedaż towarów oraz usług. Niezależnie, czy prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą, czy jesteś właścicielem dużej firmy, w Expander przygotowaliśmy dla Ciebie najlepsze oferty.

rozwiń

Faktoring to skuteczny sposób na utrzymanie płynności finansowej, wyeliminowanie zatorów płatniczych i zachowanie kontroli nad firmowym budżetem. Na czym polega? Kto może po niego sięgnąć? Jakie są najważniejsze korzyści z podpisania umowy faktoringowej? Podpowiadamy.

Opóźnienia w płatnościach to przykra codzienność polskich przedsiębiorców. Choć niewielkie mogą zdarzyć się każdemu, przedłużające się często skutkują utratą płynności finansowej, pogorszeniem wizerunku wśród partnerów biznesowych i zaległościami podatkowymi. To, że kontrahent nie uregulował zobowiązania w terminie, nie zwalnia Cię przecież z własnych obowiązków płatniczych względem instytucji, podwykonawców i pracowników. Skutecznym narzędziem, które pozwala wyeliminować ryzyko opóźnionych płatności i pomaga utrzymać finansową stabilność, zwłaszcza firmom wystawiającym faktury z odroczonym okresem spłaty, jest faktoring. Faktoring – co to takiego?

Co to jest faktoring?

Jaka jest definicja faktoringu? Faktoring to nowoczesna usługa, która pozwala szybko otrzymać pieniądze z wystawionych faktur, nawet jeśli termin płatności wynosi 90 dni. Gdy sięgniesz po faktoring i przekażesz firmie faktoringowej faktury z odroczonym terminem płatności, ta nawet tego samego dnia przeleje na Twoje konto 80-90 proc. figurującej w dokumentach kwoty (rozliczenie reszty kwoty następuje po wykonaniu płatności przez klienta).

Rodzaje faktoringu

Faktoring może przybierać trzy formy:

  • faktoringu pełnego, określanego także mianem faktoringu bez regresu,
  • faktoringu niepełnego – faktoringu z regresem,
  • faktoringu mieszanego.

Jeśli wybierzesz faktoring pełny, ryzyko niewypłacalności (lub ewentualnych opóźnień w płatnościach) będzie spoczywać na firmie faktoringowej. Takie rozwiązanie sprawdzi się zwłaszcza w przypadku podmiotów, które stawiają na dynamiczny rozwój, podpisują wiele kontraktów i nawiązują współpracę z nowymi kontrahentami.

Założeniem faktoringu bankowego z regresem jest wykup należności bez przyjęcia ryzyka niewypłacalności kontrahentów. Jeśli okaże się, że firma nie płaci, wyegzekwowanie spłaty długu spocznie na Twoich, nie faktora, barkach. Taka forma faktoringu ma największy sens, jeśli wystawiasz faktury z odroczonym terminem płatności, jednak współpracujesz z podmiotami, którym ufasz.

Dla kogo faktoring?

Faktoring to usługa przeznaczona dla firm, wystawiających faktury z odroczonym terminem płatności. Mogą po nią sięgnąć mikroprzedsiębiorcy (faktoring dla małych firm), firmy z sektora MŚP i duże przedsiębiorstwa.

Faktoring dla firm – najważniejsze korzyści

Najważniejszą korzyścią z zawarcia umowy faktoringu jest możliwość utrzymania płynności finansowej i terminowego regulowania własnych zobowiązań względem organów podatkowych, pracowników i klientów. Nawet pomimo wydłużonych terminów płatności. Dzięki takiej usłudze długi termin płatności będzie figurował wyłącznie w treści dokumentu. W praktyce pieniądze otrzymasz bardzo szybko, nawet w dniu wystawienia faktury.

Faktoring – tylko ze sprawdzonym partnerem

Aby faktoring (także faktoring dla nowych firm) okazał się realnym wsparciem w codziennym prowadzeniu biznesu, powinien być precyzyjnie dostosowany do Twoich potrzeb, specyfiki działalności i indywidualnych parametrów. Kluczem do sukcesu i wyboru najlepszej oferty powinno być więc dogłębne porównanie dostępnych na rynku opcji.

Nie wiesz, czym się kierować, aby dokonać najlepszego wyboru? Chcesz uniknąć żmudnego przeglądania kolejnych stron internetowych i analizowania skomplikowanych bankowych określeń? Oddaj finanse swojej firmy w ręce eksperta. Takim z pewnością jest Expander. Dzięki pomocy Expandera:

  • dostaniesz pieniądze w ekspresowym tempie;
  • skorzystasz z oferty faktoringu z regresem i bez regresu, a nawet faktoringu odwrotnego. Dzięki niemu zyskasz dodatkowy czas na spłatę swoich zobowiązań;
  • sam zdecydujesz, czy faktoring ma być jednorazowy czy cykliczny oraz ile faktur i w jakiej kwocie chcesz odsprzedać.

Faktoring bankowy z Expanderem – krok po kroku

Chcesz znaleźć usługę, która realnie wesprze Twoją firmę, nie generując wysokich kosztów faktoringu?

  • Wypełnij krótki formularz na stronie internetowej Expandera i poczekaj na kontakt ze strony eksperta.
  • W dogodnym dla siebie czasie zaplanuj spotkanie (może odbyć się także online).
  • Podczas spotkania przedstaw specjaliście swoje oczekiwania, opowiedz o specyfice firmy i prowadzonej działalności. Dzięki takim informacjom ekspert znajdzie produkt, który precyzyjnie odpowie na Twoje oczekiwania.
  • Pracownik Expandera pomoże Ci także wypełnić wniosek i skompletować wszystkie niezbędne dokumenty.
  • Korzystając ze wsparcia Expandera, podpiszesz umowę faktoringową na jasnych zasadach, z minimalną ilością formalności. Otrzymasz także wsparcie na każdym etapie procesu składania wniosku, a także po wydaniu pozytywnej decyzji.

Szybki faktoring – dlaczego właśnie Expander?

Expander jest liderem branży pośrednictwa finansowego. Współpracując z jedną z najbardziej znanych i rozpoznawalnych firm w branży, zachowasz pewność, że finanse Twojej firmy pozostają w najlepszych rękach. Ogromne znaczenie ma także fakt, że choć Expander współpracuje z ponad 20 instytucjami finansowymi (Alior Bank, BNP Paribas, Idea Bank, Neo Bank, BNP Paribas, ING Bank Śląski, Nest Bank, Plus Bank, PKO Bank Polski, mBank, Bank Pocztowy, PEKAO, Millenium Bank), nie jest powiązany kapitałowo z żadną z nich. Eksperci mogą więc podejmować niezależne, najlepsze dla swoich klientów decyzje.