Nowe tokeny w Lukas Banku
Firma RSA Security ogłosiła, że klienci Lukas Banku otrzymają nowe tokeny RSA SecurID SID 700, które pomagają chronić użytkowników bankowości elektronicznej przed oszustwami, kradzieżą tożsamości oraz zjawiskiem phishingu. Nowe tokeny, charakteryzujące się nowoczesnym wyglądem, są wygodniejsze w użytkowaniu dzięki zmniejszeniu rozmiaru o 35%.
Tokeny SID 700 pozwalają klientom Lukas Banku na korzystanie z bankowości elektronicznej za pomocą uwierzytelniania dwuskładnikowego, które powszechnie uznawane jest za najbardziej bezpieczne. Na tokenach umieszczone będzie logo Lukas Banku.
Potwierdzanie autentyczności osoby korzystającej z konta za pomocą tokenów jest nazywane uwierzytelnianiem dwuskładnikowym. Składa się bowiem z dwóch elementów- kodu PIN, który użytkownik zna oraz tokena, który użytkownik posiada. Logując się do banku internetowego wymagane jest podanie kodu PIN oraz bieżącego wskazania tokena, które zmienia się co 60 sekund. O popularności rozwiązań tokenowych decyduje w głównej mierze ich mobilność ─ użytkownik może korzystać z dowolnego komputera, gdyż system nie wymaga instalowania jakiegokolwiek oprogramowania po stronie użytkownika.