Kalkulatory Ubezpieczeniowe

Kalkulator ubezpieczenia — przejrzysty przewodnik dla przezornych

Ubezpieczenie to użyteczny produkt, który ochroni Twój portfel przed konsekwencjami objętych ochroną nieprzewidzianych zdarzeń losowych. W artykule wyjaśnimy, od czego zależy koszt poszczególnych rodzajów ubezpieczeń. Podpowiemy także, jak szybko i wygodnie poznać miesięczny koszt polisy.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • ile kosztuje ubezpieczenie na życie na miesiąc;
  • ile kosztuje ubezpieczenie zdrowotne;
  • ubezpieczenie NNW — ile kosztuje;
  • ile kosztuje ubezpieczenie firmy.

Ile kosztuje ubezpieczenie?

Na to pytanie nie sposób odpowiedzieć jednoznacznie. Cena ubezpieczenia zależy bowiem przede wszystkim od jego rodzaju, zakresu ochrony oraz dodatkowych elementów. W kolejnych akapitach przyjrzymy się parametrom, które wpływają na ceny poszczególnych polis. Ile kosztuje prywatne ubezpieczenie na życie, ubezpieczenie zdrowotne, ubezpieczenie NNW i ubezpieczenie firmy?

Ubezpieczenie na życie — cennik

Ubezpieczenie na życie zapewnia wypłatę świadczenia w przypadku śmierci osoby ubezpieczonej. Jeśli tak się stanie, osoby uposażone dostaną środki finansowe, które pozwolą im zachować aktualny poziom życia, spłacić zobowiązania (np. kredyt hipoteczny) i zminimalizować stres towarzyszący finansowej przyszłości.

Ile kosztuje ubezpieczenie na życie? Koszt ubezpieczenia na życie zależy m.in. od:

  • sumy ubezpieczenia,
  • wieku ubezpieczonego,
  • stanu zdrowia ubezpieczonego,
  • długości trwania umowy.

Wiele towarzystw oferuje polisy już od kilkunastu złotych miesięcznie. Jednak biorąc pod uwagę fakt, że ubezpieczyciel kalkuluje kwotę składki na podstawie indywidualnych czynników, uniwersalny cennik ubezpieczeń na życie nie istnieje. Czy internetowy kalkulator ubezpieczenia na życie będzie pomocny w wyliczaniu składki? Takie narzędzie może pomóc w wyliczeniu orientacyjnej kwoty składki. Jego konstrukcja nie uwzględnia jednak ważnego w kontekście ceny polisy czynnika — stanu zdrowia ubezpieczonego. Wynik kalkulacji wykonanej przy pomocy kalkulatora ubezpieczenia może więc znacząco różnić się od kwoty składki wyliczonej przez eksperta ubezpieczeniowego.

Ile kosztuje prywatne ubezpieczenie zdrowotne?

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne zapewnia dostęp do konsultacji lekarskich, badań diagnostycznych i innych usług medycznych w prywatnych placówkach zdrowotnych.

Ile kosztuje dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne? Koszt ubezpieczenia zdrowotnego zależy przede

wszystkim od zakresu wybranego pakietu, a co za tym idzie: liczby konsultacji lekarskich, rodzaju badań diagnostycznych i dostępu do dodatkowych usług, np. rehabilitacji czy leczenia szpitalnego. Najtańsze pakiety to koszt kilkudziesięciu złotych miesięcznie. Pamiętaj jednak, że najtańszy nie zawsze będzie najlepszym. Zanim wybierzesz ubezpieczenie zdrowotne, przeanalizuj swoje potrzeby i zdecyduj, jaki zakres ochrony będzie dla Ciebie optymalny.

Ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków — cena

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) to dobrowolna polisa, która chroni ubezpieczonego przed finansowymi konsekwencjami nieszczęśliwych wypadków: w życiu prywatnym, w szkole, w pracy czy podczas jazdy samochodem (i postoju). Ile kosztuje ubezpieczenie NNW? Koszt ubezpieczenia NNW zależy przede wszystkim od zakresu ochrony ubezpieczeniowej i sumy ubezpieczenia. Im szersza ochrona i wyższa suma ubezpieczenia, tym droższa polisa.

Ubezpieczenie firmy jednoosobowej — cena

Jeśli prowadzisz firmę, możesz wykupić ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (w przypadku niektórych zawodów wykupienie OC jest obowiązkiem przedsiębiorcy), które ochroni Twój portfel przed finansowymi konsekwencjami szkód wyrządzonych osobom trzecim: na mieniu i na osobie. Ile kosztuje prywatne ubezpieczenie OC firmy? Ceny najtańszych polis OC dla jednoosobowej działalności zaczynają się od kilkuset złotych rocznie, a kwota miesięcznej składki zależy przede wszystkim od rodzaju działalności, obrotów firmy, zakresu ochrony i sumy ubezpieczenia.

Zakup ubezpieczenia — tylko z pomocą eksperta

Wybierając ubezpieczenie, wiele osób bierze pod uwagę przede wszystkim kwotę składki. Pamiętaj jednak, że tania polisa nie zawsze okaże się dobrym wyborem. Dobre ubezpieczenie powinno przede wszystkim precyzyjnie odpowiadać na potrzeby osoby ubezpieczonej i jej bliskich. Tylko wtedy przyniesie realne korzyści, a w przypadku zaistnienia nieprzewidzianych zdarzeń losowych — nie zawiedzie. Jeśli zależy Ci na tym, by poznać precyzyjną kwotę miesięcznej składki, nie trać czasu na samodzielne wyliczenia przy pomocy kalkulatorów. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie kontakt z ekspertem — specjalistą Expandera. Specjalista dokładnie zbada Twoje potrzeby. Dzięki praktycznej wiedzy i znajomości ofert towarzystw ubezpieczeniowych pomoże znaleźć ubezpieczenie, które skutecznie ochroni Ciebie i tych, których kochasz. Po przeanalizowaniu wszystkich parametrów, które wpływają na koszt polisy, precyzyjnie wyliczy kwotę miesięcznej składki. Odpowie także na wszelkie pytania i rozwieje wątpliwości.
Kalkulatory Ubezpieczeniowe

Kontakt

[ex_kontakt_stopka title="Zapytaj o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb:" form="396232" photo="976" ]